Juventinos είναι κάθε ένας από εμάς που αγαπάει την ιστορία αυτής της τεράστιας ομάδας.

Juventinos σημαίνει παθολογική αγάπη για τα Bianconero χρώματα της μεγαλύτερης ομάδας στον κόσμο.

Juventinos είναι αυτός που αγάπησε την ομάδα στα δύσκολα χρόνια που έμεινε μακριά από τίτλους.

Juve-ntinos είμαι και γουστάρω τρελά για όλα όσα μου έχεις προσφέρει, Vecchia Signora.!!!

Juve-ntinos είμαι γιατί και οι Έλληνες Tifosi Bianconeri έχουν δικαίωμα να ξέρουν τα πάντα για την Μεγάλη Κυρία.!!!

Για επικοινωνία στείλτε E-mail : juve-ntinos@mail.com

Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2012

Γιουβέντους-Νόρτσελαντ 4-0, ιδανικό ματς για ξέσπασμα.

Η Γιουβέντους μπήκε δυνατά στο ματς γνωρίζοντας ότι η νίκη είναι μονόδρομος, και από την αρχή έδειξε τις διαθέσεις της πιέζοντας τους Δανούς ψηλά και στο 6' άνοιξε το σκορ με τον Μαρκίσιο, η πίεση συνεχίστηκε και στο 23' ήρθε το δεύτερο γκολ με τον Βιντάλ, ο Τζιοβίνκο στο 37' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, η Γιούβε θα μπορούσε να πετύχει και τέταρτο γκολ αλλά η κεφαλιά του Μάτρι βρήκε το οριζόντιο δοκάρι της Νόρτσελαντ, έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Η Γιούβε και στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε με το ίδιο πάθος όπως και στο πρώτο, έχασε σωρεία ευκαιριών με αποκορύφωμα αυτή του Μάτρι που κατάφερε να χάσει ένα τετ-α-τετ από αυτά που δεν χάνονται, στο 75' όμως ο νεοεισελθών Φάμπιο Κουαλιαρέλα με κεφαλιά ανέβασε το σκορ στο 4-0.
Από εκει και πέρα η Γιουβέντους κατέβασε ρυθμό καθώς πέτυχε αυτό που ήθελε, ξέσπασε πάνω στους Δανούς και επέστρεψε στις ευρωπαϊκές νίκες μετά από 10 ισοπαλίες.

JUVENTUS-NORDSJAELLAND 4-0

Γκολ: Marchisio 6’, Vidal 23’, Giovinco 37’, Quagliarella 75